Správa spoza Údolička


 

Ochranári v ofenzíve

Začala sa petičná akcia na záchranu zelene v Barci.

Košické mimovládne organizácie SOSNA, Spolok na podporu skrášľovania Košíc a Priatelia Zeme sa rozhodli začať petičnú akciu na záchranu parku v mestskej časti Barca. „Sme znepokojení, ako sa postupne likviduje mestská zeleň v Košiciach. Mestský park, zeleň okolo námestia Osloboditeľov, park v Barci a ďalšie zelené miesta Košíc sú ohrozené v dôsledku ústupkov košickej samosprávy a ďalších zodpovedných orgánov developerským zámerom,” povedal Štefan Szabó z občianskeho združenia SOSNA. „Najviac ohrozený je v súčasnosti Park v Barci, v ktorom chce developer vyrúbať niektoré cenné dreviny, aby mohol na kaštieľ prilepiť nevzhľadnú architektúru nového hotela.

Na podporu boja za zeleň sme sa rozhodli začať petičnú akciu,” povedala Katarína Vrábľová z Centra pomoci občanov Priateľov Zeme. Aktivisti považujú za najväčšiu hrozbu pre košickú zeleň chystané zrušenie troch všeobecných záväzných nariadení – o zakladaní, údržbe
a ochrane zelene, o ochrane mokradí na území mesta Košice a o miestnom územnom systéme ekologickej stability.
„Tento chystaný krok samosprávy je podľa viacerých právnikov v rozpore s platnou legislatívou. Zároveň sa tým uvoľnia developerom ruky v dosiaľ nevídanom rozsahu a Košice tak úspešne dobehnú v likvidácii zelene iné mestá na Slovensku. Je smutné, že košickej samospráve záleží viac na výstavbe, ako na miestach, kde si obyvatelia môžu odpočinúť od stresov dnešného života,” doplnil Szabó.

zdroj: TASR

17.2.2009

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: